Sündmused Baltic Logistic Solutions omandas esimese logistikaettevõttena Eestis rahvusvahelise FSSC 22000 sertifikaadi.
2020.12.21

Toiduainete tootmise või käsitlemisega seonduvatele ettevõtetele on kohustuslik rakendada toiduohutuse tagamiseks enesekontrollisüsteem (HACCP). Sooviga olla veelgi usaldusväärsemad oma klientide ja koostööpartnerite jaoks nii kohalikul kui ka rahvusvahelisel turul, nägi Baltic Logistic Solutions vajadust rakendada FSSC 22000 (Food Safety System Certification) sertifitseerimissüsteemi. Sertifitseerimine tähendab, et Baltic Logistic Solutions vastab kõigile seadusandlikele ja regulatiivsetele nõuetele, mis on sätestatud FSSC 22000 toiduohutuse juhtimissüsteemide rahvusvahelises standardis. See on rakendatav kogu tarneahelas, kuhu kuuluvad muuhulgas toidu töötlejad ja müüjad, aga ka transpordi- ja laoettevõtted.
Baltic Logistic Solutions OÜ tegevjuht Kalle Jaarman: „Nägime vajadust olla tugevaks ja usaldusväärseks partneriks nii Eestis kui ka rahvusvahelisel turul, tagades kõrgeima toiduohutuse ja -kvaliteedi kõikidel toidu käitlemise etappidel. FSSC süsteemi rakendamine annab just selleks vajalikud eeldused ja ka eelised. Sertifikaadi omistamine Baltic Logistic Solutions´ile on täiendav kinnitus ja tõestus suurele tööle, mis kogu tugeva ja professionaalse meeskonna poolt on viimase 20 kuu jooksul laologistika ja transpordiprotsesside parendamisel ning kõrge teenusekvaliteedi tagamiseks tehtud.“
Baltic Logistic Solutions OÜ-d sertifitseeriv ettevõte on rahvusvaheliselt akrediteeritud registripidaja ja klassifikatsiooniühing DNV GL Business Assurance, mille peakontor asub Barendrecht, Hollandis.

Toiduohutusstandard FSSC 22000 annab ette raamistiku, mille abil efektiivselt hallata oma organisatsiooni toiduohutusnõudeid. Tugeva riskianalüüsi ja -juhtimise metoodika, mis põhineb HACCP põhimõtetel ja võimel parandada toiduohutuse mõjusust ja tõhusust. FSSC 22000 on esimene toiduohutuse sertifitseerimissüsteem, mis on täielikult kooskõlas kõigi asjakohaste ISO standarditega ja alates aastast 2010 on üleilmne toiduohutusorganisatsioon Global Food Safety Initiative (GFSI) seda täielikult tunnustanud.
„Tulenevalt soovist ettevõttena veelgi kasvada, areneda ning laieneda alustame ka lao laienduse ehitusega ning oktoobris 2021 saab valmis 9000 m2 modernset laopinda 3PL ja 4PL logistikateenuste osutamiseks meie Graniidi tee 1 logistikakeskuses,“ ütles Jaarman.
Baltic Logistic Solutions on üks suuremaid ja usaldusväärsemaid logistikaettevõtteid Balti riikides. Baltic Logistic Solutions’i juhtpõhimõte on olla eelistatumaks 3PL ja 4PL laologistika- ja transporditeenuste pakkujaks kõikidele temperatuurirežiimidele ning aktsiisikaupadele Eestis, omades regiooni efektiivseimat Pan Baltic võimekust. Ettevõtte eesmärgiks on pakkuda kvaliteetset teenust toiduainete ladustamisel ja transpordil, järgides kehtivat seadusandlust ning säilitades transporditavate toiduainete ohutuse ja kvaliteedi.

Lisainfo:
Kalle Jaarman
Tegevjuht
Baltic Logistic Solutions OÜ
[email protected]